Дорослі люди теж іноді потребують виховання. Свекруха не повинна забирати в мене все, що їй сподобається

Я методично наполягала на своєму: повинні бути межі. Не можна брати собі все, на що око ляже. Відучувала свекруху від потворної поведінки. Методично. Терпляче. Уникала істерик чи криків. Не втягувала в розборки чоловіка. До останнього залишалася ввічливою. Але всередині кипіла. Свекруха прийшла до нас додому, поки я була на роботі, і викинула татову ікону, останній його подарунок. Потайки від чоловіка. Порахувала, іконі в будинку не місце, недостатньо чудова. Я хотіла її вбити, правда, хотіла. Хотілося і на чоловіка накричати, ну куди дивився?Але хто захоче, той вкраде, адже не підозрювати йому власну матір в підлості, не сидіти ж, пильно гіпнотизуючи її поглядом? І що тут зробиш? Ну нічого не зробиш. Подарунок дуже шкода, перед татом незручно. Тому я взяла гроші з тих, що ми даємо свекрусі щомісяця, і купила нову, щоб тато не помітив і не ображався. Чоловік зі мною погодився. Я привезла гроші свекрухи сама. » Ви мені більше обіцяли, я ж говорила, що мені цієї суми не вистачить », — скривилася вона. » Так ми ж вам цю суму і дали! »

» А де ще п’ять тисяч? » » Так ви їх іконою взяли! — нагадала я, — отримали б грошима, якби не чіпали ». » Я її викинула, вона мені не подобається! » » Ну ось в п’ять тисяч ваше «не подобається» вам обійшлося ». » І що мені тепер робити? » — обурювалася свекруха. Я порадила їй вкластися в ті гроші, що дали, тому що потрібно оплачувати задоволення від зробленої підлості. І думати, перш ніж чіпати чуже. Думаєте, допомогло? Я у вільний час в’яжу на замовлення. Мій декретний дохід: самі розумієте, які на дитину виплати. Так що працюю. Шапочки і шарфики, рукавички, ошатні шкарпетки — все розлітається, як пиріжки гарячі, особливо в сезон.Якраз дочці колеги знадобився комплектик на замовлення, зв’язала таку рожево-білу красу! Шапочку з вушками, натуральним хутром оброблену. Дівчинка дуже просила, їздили, шукали рідкісну пряжу, забрали останню. Приїхала додому — немає набору. Чоловік не знає. А хто в гості приходив? Ах, мама приходила! Зрозуміло … Дзвоню їй: » Це ви забрали рожеву шапочку з шарфиком? » » Я, звичайно, дуже хороший набір. Віддала Танечці, її дівчинці прекрасно підійде ». » А чому у мене не запитали дозволу? » » Так ти ж не віддаси! » » Слухайте, це замовлення, вже оплачене! Клієнти його чекають, і прострочення не потерплять. Поверніть! »

» Ну немає вже, св’яжи ще, тобі все одно робити нічого ». Я зв’язала. Викликала таксі, з’їздила на ньому за пряжею в сусіднє місто. За ніч зв’язала. Вийшов ще краще першого. Таксі оплатила, ну, ви зрозуміли звідки. А потім прийшла до свекрухи з дружнім візитом. І пішла з її зимовими чоботами. Свекруха дзвонить: » Донечко, а чоботи мої зимові де? » » А знаєте, вони ж новенькі у вас були, ви їх навіть не наділи жодного разу. Ось я і взяла подружці, у вас один розмір з її донькою. Дівчинці нема у чому на заняття ходити ». » Здрастуйте, я цю дівчинку навіть не знаю! Мені-то в чому ходити накажеш? »

» Так нові собі купите! Осінні одягніть і йдіть в магазин! » » А на що я їх купувати повинна? » » Ну два тижні можна в осінніх потерпіти, потім з пенсії купите ». Зрозуміло, чоботи я нікому не віддала. Повернула свекрусі через тиждень. Ще тиждень вона зі мною не розмовляла, образилася. Але висновки не зробила. Прийшла і занурилася в одяг дитячий. Багато залишилося хорошого, з якого діти виросли. Багато навіть нового, дарованого, що і розпакувати не встигли. Від близнюків залишилися нові комбези конвертиками, наділи буквально пару раз, так і лежать з тих пір. Пелюшки і сорочечки, шапочки, повзунки. Все лежить для сусідки. Вона вагітною овдовіла, і мати загинула з чоловіком.

Але віддам тільки, коли народить, сусідка вірить в прикмети, боїться тепер все. Але на речі розраховує, нелегко їй зараз. Раптом свекруха оголошується: її подрузі Танечці теж речі потрібні, саме ці. Адже вона сьомого чекає, і постійно свекруха по вухах їздить. Прямо зі списком від Тетянки з’явилася. Я її зупинила, сказала, що вже є на них руки. Свекруха зрозуміла, але я-то пам’ятаю, як вона любить без дозволу забрати все. Склала їх в сумку і віднесла сусідці, нехай, кажу, поки будуть мої, але стоять у тебе.А то у нас там ремонт, бруд розвели, все зіпсуємо. А в сумку напхала старого ганчір’я, яке планувала до собачого притулку віддати. Поставила. Чоловікові нічого не сказала, втекла на роботу. Увечері чоловік каже: » Мама сказала, що з тобою домовилася про дитячі речі з верхньої полиці. Я пам’ятаю, ти про сусідку говорила, що мені не сказала, що з мамою по-іншому вирішили? » А що, забрала? » » Забрала ». » А ми з нею і не домовлялися. Вона без дозволу забрала. А в мішках ганчір’я для собачок ». Чоловік заіржав. Свекруха не розмовляла два місяці. Але з тих пір поки фокусів не викидає