Сусідка-розвідниця тримає весь під’їзд під своїм контролем. Історія чотирьох шпигунок, що віють стр ах на всіх сусідів.

В один день Андрій побачив дивну картину в під’їзді. Коли він піднімався до себе додому, відкривши двері, за ним стежила дивна бабуся. Він від збентеження привітався з нею, а та просто кивнула у відповідь і все дивилася на нього пильним поглядом. Про цей випадок він розповів господині свого будинку, коли та прийшла подивитися на будинок після ремонту. Він сказав їй, що дивна господиня не раз на нього так дивилася. Господиня посміялася і сказала: — Все, вона внесла в свою базу даних. Вона наш місцевий шпигун. А як правильно: шпигун або розвідник? — Якщо наш — розвідник, якщо іноземний — шпигун. — відповів, Андрій. — Поки син за мною приїде, я можу розповісти тобі про неї. Вона немаленька людина у вузьких колах. Андрій, безумовно, погодився.

Йому було цікаво, чим може займатися ця бабуся крім в’язання на спицях. «Звуть її, Авдотья Сергіївна. У нашому під’їзді є ще 3 таких активних бабусь. Так ось наша Авдотья — лідер компанії. Вона збирає дані про жителів під’їзду, компромати, а коли їх стає досить, вона пише скаргу на нього від імені всіх жителів під’їзду, а решта подружки підписуються під нею. » — в цю хвилину Андрій хотів щось сказати, але передбачаючи питання, господиня продовжила — «У них нікого немає. Вони, все 4 — самотні жінки. У них ні родичів, ні чоловіків, ні дітей, ні, тим більше, онуків немає. Вони таким своєю поведінкою намагаються відстояти «свою правду». Багато було дрібних сварок і розборок з ними, в кінцевому підсумку, ми, жителі під’їзду до них звикли.

На 4-му поверсі жила маленька сім’я: чоловік, дружина, маленька дочка. Дружина якось вирішила поїхати з донькою до своїх батьків на кілька днів. Чоловік часу дарма не втрачав, влаштував вдома «вечірку»: привів до себе дівчат легкої поведінки, запросив друзів. Що було далі, як ти думаєш? Вірно! Авдотья Сергіївна розповіла все його дружині, та в таких подробицях, ніби вона там була присутня. А звідки вона все це знала ?! Ніхто не може сказати. Чоловік до їх приїзду прибрався, весь будинок вичистив, чекав дружину. Але дружина прийшла, вони посварилися, вона вигнала чоловіка. Пам’ятаю, він часто ходив, вибачався, але дружина подала на розлучення і на аліменти. Пізніше почали ходити чутки, що він з собою щось зробив, його більше немає в живих. «. — Натворили діл старі … — з жалем сказав Андрій.

— А зараз вона помітить, що я тут засиділася, про нас будуть казки складати. — сказала Господиня, яка живе на два поверхи вище і додала. — Коли ми нагорі меблі міняли, до нас приходили вантажники, було багато шуму, але ми все робили днем, щоб мінімaлізувати незручності сусідам. Так ось одного разу наша Авдотья Сергіївна написала скаргу в поліцію, що ми чорт зрозумій чим займаємося по ночах, наводимо в будинок підозрілих чоловіків і заважаємо спокійному сну сусідів. До нас, відповідно, зайшов дільничний, благо деякі сусіди розповіли, що насправді було. Ось так ми і живемо під жорстким контролем. На цих словах до них зайшов чоловік господині і зі сміхом сказав: — Ага! Коханці попалися!